Keszelés

Gyártási és kezelési idő:


A protézis az első lépéstől kezdve a páciens igényeire alakítva, egyedi gyártásban készül. A gyártási folyamat során használatos modellezési technika fájdalommentes, nem jár kellemetlenséggel. Az eredmény méretben és színben megfelelően passzol, kényelmes viseletet biztosít.


Ha nincsenek egészségügyi korlátok, a protéziskészítő az Ön jelenlétében közvetlenül az Ön régi protézise alapján készíti el a szemprotézist. Első alkalommal próbaképpen be kell helyeznie néhány protézismodellt, hogy meghatározhassa a műszem optimális formáját. Ezt követi a megfelelő szín kiválasztása, majd az egyedi gyártás és a szemgödörhöz való illesztés.


Rövid hűtési idő után a műszem készen áll az első illesztésre, és korlátozás nélkül viselhető.


A későbbiekben a felszín természetes kopása miatt átlagosan kb. 3 év viselés után ajánlott a szemprotézis cseréje.


Bizonyos esetekben sajnos nem lehetséges optimális eredményt elérni. Ennek oka gyakran a szem elvesztésének módja és a szemgödör anatómiai adottságai. Ha a protézis optimalizálása már nem lehetséges, gyakran javallott a rekonstrukciós, korrekciós műtét, pl. szemhéjkorrekció, nyálkahártya-műtét, másodlagos szemgolyóimplantátum beültetése. Ilyen esetekben tudunk Önnek tanácsot adni, mely orvosokhoz és szakemberekhez érdemes fordulnia.


Bármi legyen is a probléma, nálunk jó kezekben van. Semlegesen és átfogóan adunk Önnek tanácsot - legjobb tudásunk és meggyőződésünk szerint.

GYERMEKEKKONZULTÁCiÓS - félelem és fájdalom nélkül


A gyermekek és csecsemők szemprotézisének behelyezésekor nagyfokú empátiára és tapasztalatra van szükség. Az első és legfontosabb a kötőhártya-zsák megnagyobbítása és a koponya növekedésének mesterséges stimulálása az arc szimmetriájának fenntartása érdekében. Ebben az esetben a szemprotézist gyakran évente cserélni kell. Ha azt gyanítja, hogy gyermeke műszeme kicsi, kérjük, minél hamarabb lépjen kapcsolatba velünk.


Az alábbi időközök azonban csak tájékoztató jellegűek.


1- 2 éves kör között kb. 2-4 havonta


2 éves kortól kb. 4-6 havonta


12 éves kortól kb. 9 - 12 havonta


16 éves kortól kb. 12 havonta


A tanácsadásokon egyénileg határozzuk meg, hogy gyermeke fejlődése szempontjából milyen időközönként érdemes új protézist készíttetni.


Az általunk alkalmazott „dinamikus adaptációs” technikának köszönhetően a betegek nem érzik azt a fájdalmat vagy kényelmetlenséget, amely gyakran előfordul, amikor más technikákat, például szilikon lenyomatokat használnak az alak meghatározására.


Éppen ezért ez a technika ideális gyermekek számára, mivel nem agresszív kezelés - és ami a legfontosabb, gyors és hatékony.

A gyerekek ekkor már nem félnek, és nincs szükségük érzéstelenítésre.


Szaktudásunkat és tehetségünket optimálisan felhasználjuk az életminőség javítására, kis pácienseinkre különösen nagy figyelmet fordítunk.


ELÖTTE - UTÁNA

1. Páciens


- Páciens, vak szemmel (Dg. Microphthalmia/ Phthisis bulbi)

- Páciens egyfalú szklerális lencsével (jó eredmény lehetséges)



2. Páciens

- Páciens enukleáció (szemkivétel) után Hydroxylapatit-Implantátummal

- Páciens duplafalú műszemmel (jó eredmények lehetségesek)



3. Páciens

- Páciens enukleáció után, orbitaimplantátum nélkül

- Páciens egyfalú műszemmel (az eredménnyel részben nem  mindig elégedettek)

Használati és kezelési utasítások


Ez az útmutató tájékoztatást nyújt a műszem vagy üvegszem használatához. Pontosan megmutatja, hogyan kell kezelni, viselni, ápolni, tisztítani, behelyezni és mozgatni a szemprotézist. Részletes útmutatót talál a behelyezéshez, kivételhez szöveges és képi formában is, például hogyan lehet a szemprotézist szívócsővel eltávolítani, valamint egyéb fontos

tanácsokat is kaphat.


Általános viselési időnek kb. 3 évet ajánlunk!


Tipp:

A szem és a szemprotézis kiegészítő nedvesítésére bevált és ajánlott termékek: VIDISIC szemgél,

CORNEREGEL szemgél, Bepanthen szemkenőcs


A műszemet elvileg éjjel-nappal kell viselni. Bizonyos esetekben azonban célszerű szemprotézis nélkül aludni (kérdezzen minket)! A műszem rendszeres kivétele és tisztítása azonban tanácsos. Az, hogy ezt milyen gyakran kell elvégezni, az egyéni tűrőképességtől függ.


Itt további információkat talál!

Magyar Retinoblasztómások Egyesületének honlap

Share by: